Dnes je deň ako stvorený na rozpravu o klitorise. Vlastne je ním každý deň. Škoda každého takého, kedy sa o klitorise nerozprávame alebo naň nemyslíme alebo jeho superschopnosti nevyužívame vo svoj prospech.

Klitoris je unikátny dar

Klitoris je malý zázrak v našom tele. Kopček plný rozkoše s pôvodom oveľa rozsiahlejším, než si väčšina ľudstva myslí. Resp. nemysli, lebo v ich mysli miesto nezastáva. O jeho koreňoch, skutočnom tvare a rozložitosti netušia.

Neučíme sa o ňom dostatočne - ak vôbec. Donedávna absentoval aj v lekárskych učebniciach. Je to tajomstvo veľmi dobre ukryté aj pred jeho majiteľkami. To je radno napraviť :)

Klitoris je unikátny úkaz v tom, že jeho jediná funkcia je dávať ženám rozkoš. Je to darček - či už od prírody alebo od Boha.

Keby sme boli domýšľavé, mohli by sme tvrdiť, že nám priroda takto vyjadruje svoje sympatie a tichú podporu, lebo pochopila, čo všetko si ženy budú musieť naprieč evolúciou a históriou vytrpieť a tak si povedala: ''Budeš to mať sakra ťažké žena. S mužmi, deťmi a tak vôbec. Prepáč za ten údel. Ako odškodné ti vytvorím v tele miesto, ktorého, keď sa dotkneš ty, alebo niekto iný, koho si vyberieš, spôsobí ti číry pôžitok a tebe sa na chvilu uľaví. Používanie máš bez obmedzenia. Keď chceš, žmol si ho aj 30-krát denne. Nedá sa opotrebovať. Uži si to.''

Nečudo, že taký nevídaný darček vzbudzoval u tých, čo ho nevlastnia, závisť. I strach. Lebo tomu nerozumeli. A tak ho ženám vyrezávali - dodnes vyrezávajú. Buď paušálne - každej, ktorej mohli (vedie Afrika, za ňou Blízky východ,..), alebo aspoň tým, ktorým rozkoš spôsoboval a netajili to (Európa a Amerika).

Ženy, ktoré skrytý darček v tele našli a užívali si ho, diagnostikovali ako hysterky. Liečili elektrošokmi alebo za jeho používanie zatvárali do blázinca. Aj tu u nás, v Európe, a dokonca nie tak dávno.

Odstránením klitorisu sa v polovici 19. storočia liečili najrôznejšie choroby, od hystérie cez depresiu. Dokonca ešte v polovici minulého storočia sa praktizovala klitoridektómia - odstránenie alebo redukcia klitorisu ako prevencia masturbácie.

Klitoris na čiernej listine

Klitoris bol na čiernej listine celé tisícročia. Múmie z dôb starovekého Egypta ticho dokazujú, že ženy jej čelia už aspoň 5000 rokov. V Antike Sorános z Efesu, nadmerne veľký klitoris obviňoval zo silnejšej túžby po sexuálnom styku, čo je u žien - ako inak- nežiaduce. A tak naňho odporučil kliešte - vytrhnúť, či špičku odšmyknúť.

Aj veľavážený Sigmund Freud nám už v dobe osvietenej pekne zavaril. Orgazmy rozdelil na vaginálne a klitorálne, pričom tie ženy, ktoré orgazmus dosahovali vďaka klitorisu, označil za sexuálne a psychicky nezrelé. Jediný správny formát je pekne cez vagínu, cez muža sprostredkovateľa. Ak si ženy vystačili samy a klitoriálne, bolo to znakom ich frigidity.

Táto jeho nezmyselná teória bola v lekárskom prostredí uznávaná až do druhej polovice 20. storočia. Pomoc. Museli sme čakať až na rok 2009, kedy Pierre Foldes a Odile Buisson dokázali vytvoriť 3D model klitorisu.

Všetky orgazmy sú klitorálne

Zistili, že VŠETKY orgazmy sú klitorálne, pretože pri vzrušení sa klitoris zväčšuje tak, že sa dotýka aj steny vagíny. Dnes už vieme, že klitoris má viac ako 10-tisíc nervových zakončení. To je dvakrát viac, než má penis.

Navyše, klitoris vysiela pocity uspokojenia do ďalších 15 tisíc nervov v panvovej oblasti – preto ženy dokážu precítiť orgazmus v celom tele.

Vzhľadom na to, že vo všetkých prieskumoch – či už zahraničných alebo slovenských – najväčší počet žien dosahuje orgazmus práve dráždením klitorisu, tak škôd na ženskej psychike a sexualite bolo napáchaných až-až.

Detský fond OSN odhaduje, že i dnes po našej planéte kráča najmenej 200 miliónov dievčat a žien, ktorým klitoris vyrezali. Asi 44 miliónov z tých, ktoré si prešli touto traumou, sú dievčatká vo veku do 14 rokov.

Boli aj osvietené ostrovčeky, kde sa tejto výsade ženského tela dostávalo pozitivnej pozornosti. Bohužiaľ, boli to doslova ostrovčeky v mori zákazov. Veľký klitoris býval hlavným hrdinom v erotickej tradícii napríklad na Veľkonočnom ostrove. Na súostroví Tuamote vo Francúzkej Polynezii majú pre klitoris desať rôznych pomenovaní. Rozlišujú ho závisiac od jeho formy, tvaru a citlivosti.

Múdre knihy, ešte aj tie nábožné, opakovane naliehajú  aby sme si ctili dary prírody a využívali ich vo svoj prospech. Nuž, držme sa ich blahoslavených rád, aj keď po svojom.

Nenechajme ležať klitoris ladom len tak podaromnici. Nech si matka príroda nemyslí, že jej darčekom pohŕdame. Dosť si vytrpel a ženy s ním. Respektive bez neho. Milé ženy v meste, tešme sa, že ho máme a užívajme ho k svojej radosti, do sýtosti a blaženosti.

Nech sa vám so svojim telom dobre žije. Krásne rozmarné leto vám prajem.