Najlepší šalátový prívarok. Nech sa páči. Recept aj pre začiatočníkov z dielne kuchyne portálu Ženy v meste.

Najlepší šalátový prívarok

Najlepší šalátový prívarok s opraženou slaninou a cibuľou. Prívarky sú veľmi obľúbené, pretože ich príprava je rýchla a jednoduchá. Prívarok môžeme zajedať nielen čerstvým chlebom alebo pečivom, výborne sa k nemu hodia varené či štuchané zemiaky.

Pripravte si prívarok podľa nášho osvedčeného receptu. Najlepší šalátový prívarok vo verzii aj bez lepku so značkou Ženy v meste.

Zeleninové prívarky chutia skvele. Môžete si ich vychutnávať nielen samotné vo verzii bez mäsa s vareným alebo pečeným vajcom, ale aj s grilovanou klobásou, duseným mäsom, alebo s opraženou slaninou a cibuľou. Chutiam sa medze naozaj nekladú. Stačí si len vybrať.

Kuchyňa portálu Ženy v meste pre vás pripravila nenáročný recept aj pre začiatočníkov na najlepší šalátový prívarok, ktorý chutí neodolateľne. Nech sa páči, vyskúšajte. Dobrú chuť želáme. Alebo vyskúšajte overený recept na tekvicový prívarok.

Pripravili sme pre vás  osvedčený recept na obľúbené zemiaky na kyslo

 

Najlepší šalátový prívarok, rýchly a jednoduchý

  • Čas prípravy: 20 minút
  • Počet porcií: 4

 

Šalátový prívarok so slaninkou a cibuľou - ingrediencie

  • 1 väčšia hlávka šalátu (2 menšie hlávky)
  • kúsok prerastanej slaniny cca 200 g (môžeme aj vynechať) 
  • cibuľa strednej veľkosti
  • na dochutenie: soľ, vegeta (ak používate), drvená alebo celá rasca, mleté alebo celé čierne korenie, troška kurkumy (výborná na kĺby), 1 ks bobkový list, trošku kryštálového cukru, citrónová šťava
  • na smotanovú zálievku: 200 ml šľahačkovej smotany, 300 ml mlieka, 2 polievkové lyžice hladkej (hladkej špaldovej) múky alebo 1 polievková lyžica Solamylu
  • na dozdobenie a doplnenie vitamínu C: čerstvé bylinky (kôpor, petržlenová vňať) 

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

 

Najlepší šalátový prívarok. Foto - Nela

 

Šalátový prívarok s opraženou slaninkou a cibuľou - postup receptu 

  1. Hlávkový šalát rozoberieme na listy. Poznáme rôzne druhy hlávkového šalátu, záleží, aký druh zvolíme. Najlepší je samozrejme čerstvý, z vlastnej záhradky. Šalátové listy si dôkladne umyjeme pod tečúcou vodou, nakrájame na menšie rezančeky, kocky, môžeme natrhať aj v rukách.
  2. Do hrnca vložíme nakrájaný šalát, pridáme cca 1 dl vody a korenie (soľ, vegetu, rascu, čierne korenie, kurkumu a bobkový list). Povaríme približne 5 minút, aby šalát zmäkol. Medzitým pripravíme smotanovú zálievku. Do mlieka a smotany (izbovej teploty) vmiešame múku alebo Solamyl.
  3. Rozmixujeme, aby neostali hrudky. Zálievku pridáme k zmäknutému šalátu cez sitko (pre istotu kvôli hrudkám), stále miešame a povaríme do zhustnutia 10 minút. Pri bezlepkovej verzii zvolíme namiesto múky Solamyl. Ak je omáčka hustá, pridáme mlieko. Doladíme citrónovou šťavou a cukrom. 
  4. Šalátový prívarok môžeme vylepšiť opraženou slaninou a cibuľou. Slaninu nakrájame na malé kocky, cibuľu nadrobno. Na panvicu pridáme najprv slaninu, ktorú orestujeme. Pustí tuk. Pridáme cibuľu. Opekáme na jemnom stupni, cibuľa získa zlatistý nádych, výbornú chuť, slanina bude chrumkavá.

Tip na záver: Do hotového šalátového prívarku môžeme primiešať nadrobno nakrájané bylinky. Výborne sa hodí kôpor, ale aj petržlenová vňať. Doplníme si vitamín C. Šalátový prívarok naberáme do taniera, navrch pridáme opraženú slaninu a cibuľu. Podávame ho s čerstvým chlebom. Mňam. To je ale dobrota.

Dobrú chuť.

 

 

Inšpirujte sa pravá mačanka, špecialita zo šťavy z kyslej kapusty a húb