Lucia Nicholsonová, podpredsedníčka parlament (SaS):
„Považujem to za medzinárodnú blamáž Slovenska, o ktorú sa postaral parlament. Ja som sa oficiálne ako podpredsedníčka pani Petrík ospravedlnila, že jej bol znemožnený vstup do pléna s dieťaťom. Verím, že som hovorila za všetkých podpredsedov parlamentu.
Je však veľká škoda, že nikto z vedenia parlamentu o tom nebol skôr informovaný, verím, že NR SR by dala súhlas so vstupom dieťaťa do rokovacej sály. Už sme sa spolu s pánom Bugárom dohodli, že dáme dokopy poslancov a spoločne navrhneme zmenu rokovacieho poriadku, prípadne vytvoríme v bezprostrednej blízkosti rokovacej sály detský kútik, kde budeme môcť na chvíľu nechať deti v bezpečí, kým budeme musieť byť v rokovacej sále, aj keď pri takých maličkých deťoch by malo byť umožnené, aby mohli byť v rokovacej sále s mamou. Napokon, ako sa ukázalo, slovenský parlament nemá problém len s deťmi, ale aj so zdravotne postihnutými občanmi, čoho príkladom je pani poslankyňa Petruchová, ktorej zdravotné postihnutie výrazným spôsobom komplikuje prácu poslankyne. Veľa vecí sa tu bude musieť zmeniť, musíme sa prispôsobiť zmenám 21. storočia a nasledovať parlamenty iných štátov EÚ, ale aj Európsky parlament, kde poslankyne pracujú a rokujú aj so svojimi malými deťmi. Začneme na tom pracovať čoskoro.“
Ivana Molnárová, výkonná riaditeľka spoločnosti Profesia, pod ktorú patrí aj prvý slovenský pracovný portál Profesia.sk:
"U nás si zamestnanci a zamestnankyne bežne nosia deti do práce, majú na to vytvorený priestor tak, aby tam s nimi mohli byť celý deň. Nemáme s tým žiaden problém, pretože to patrí k životu zamestnanca. Myslím si, že v 21. storočí je úplne v poriadku, aby mohla poslankyňa vstúpiť s dieťaťom do rokovacej sály v čase, keď hovoríme, že potrebujeme dostať viac žien do politiky, do manažmentov, do biznisu. Práve takýmito situáciami dávame najavo, že ich tam chceme. Na západe je to úplne bežné, že poslankyne dojčia v parlamente. My sa naopak správame ako nemoderná demokratická krajina.“
Oľga Pietruchová, riaditeľka odboru rodovej rovnosti a rovnosti príležitostí na ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny:
„Niektoré krajiny ako Nemecko majú vytvorenú už tradíciu z druhej vlny feministického hnutia, kedy najmä poslankyne Zelených chodili s deťmi do parlamentu a dokonca tam dojčili. Môžeme o tom, samozrejme, diskutovať, či je to vhodné tak pre matky ako ich deti, ako aj pre samotné prostredie, ale pokiaľ to nezmenia samotné poslankyne tlakom, tak to za nich neurobí nikto iný. Na druhej strane, poslankyne majú vlastné kancelárie, kde si dieťa vziať môžu a k dispozícií celý ten komfort, ktorý zas iné matky nemajú. U nás je predsa väčšina pracovísk nastavená tak, že tam nepúšťajú matky s deťmi. Preto je otázka dostupných služieb starostlivosti o deti taká akútna, a to nielen pre poslankyne, ale rovnako pre predavačky zo supermarketu a zdravotné sestričky, ktoré nemajú také zdroje na zabezpečenie súkromnej starostlivosti o deti.“
Veronika Remišová (OĽANO-NOVA):
„Sme v 21. storočí a vláda si dala do programového vyhlásenia, že bude podporovať „zosúlaďovanie pracovného a rodinného života“, ako aj začlenenie žien do pracovného života. Ani nie 24 hodín po schválení programového vyhlásenia vlády koalíciou, poslankyňu Simonu Petrík so svojou niekoľkomesačnou dcérkou, ktorú mala v šatke, nepustili do rokovacej sály. Samozrejme, chápem, že nejaké pravidlá sa musia dodržiavať a z rokovacej sály nemôžeme vytvoriť jasle. Myslím si však, že dieťa v šatke by rušilo rokovanie Národnej rady menej, ako napríklad poslanci Smeru, ktorí neustále vykrikujú, hučia, hlasno sa smejú, skáču do reči, posmievajú sa. Navyše, v Európskom parlamente takáto prax bez problémov funguje. Talianska poslankyňa Licia Ronzulli si svoje dieťa nosila neustále so sebou a neprekážalo to ani kolegom, ani bábätku.
Juraj Droba, SaS:
"Na jednej strane je platný rokovací poriadok, na druhej strane nepísané pravidlá, kde by sa to mohlo tolerovať. Môj syn bol pustený do rokovacej sály, keď sa minulý rok spievali počas mikulášskej oslavy koledy a predseda parlamentu Pellegrini urobil výnimku a pustil ho do sály. Neviem, či by som hlasoval za zmenu rokovacieho poriadku. Musel by som si to ešte premyslieť."
Prečítajte si aj Poslankyňu Petrík nepustili na rokovanie parlamentu, lebo mala v šatke dcéru