BRATISLAVA. Na jednom mieste sa stretli úspešní podnikatelia a podnikateľky a najlepší hráči na trhu so začiatočníkmi, ktorí o podnikaní len rozmýšľajú alebo svoj nápad práve rozbehli. So skúsenými mentormi a mentorkami preberú svoje podnikateľské plány tak, aby fungovali, vylepšia firemnú značku i rozbehnú web, získajú rady i analýzy od profesionálov a profesionáliek, o tom, ako sa presadiť a naučia sa odprezentovať svoj projekt pred investormi. Aj pred skutočnými, od ktorých na záver programu môžu získať finančnú podporu.
Na trojmesačný Impact Incubator sa prihlásilo 147 prihlášok, cez komisiu sa prebojovalo 23 projektov, ktoré čaká intenzívne, ale hlavne praktické vzdelávanie. Prvý workshop si vyskúšali priamo s managing partnerom KPMG – Kennethom Raynom.
"Sme veľmi radi, že úvodný workshop viedol práve Kenneth, projekty tak mali možnosť získať hodnotnú spätnú väzbu a upriamiť pozornosť na najdôležitejšie aspekty pre úspech a rozvoj svojho startupu a podnikania. Veľmi milo nás prekvapilo množstvo a kvalita projektov, ktoré sa uchádzali o účasť v inkubátore. Utvrdilo nás to v presvedčení, že na Slovensku je veľa šikovných a inovatívnych ľudí, ktorí si zaslúžia profesionálnu a dlhodobú podporu,“ uviedol Branislav Šmidt, co-founder Impact HUB Bratislava.
Nejde len o zisk
„Najviac projektov prišlo do kategórie spoločensky prospešný projekt, tých bolo skoro 35 percent. No aj mnohé prihlášky z iných kategórií spĺňajú tento aspekt. Pre nás je veľmi príjemná správa, že väčšina prihlásených projektov nemyslí primárne na zisk, ale aj na rozvoj prostredia,“ hovorí pre Ženy v meste Baška Klimek, Co-founder Impact Hub Bratislava, ktorý na Slovensku funguje od minulého roka a podporuje inovatívne a spoločensky prospešné nápady.
Ostatné projekty sa rozdelili do kategórií vzdelávanie (28 percent ), inovatívna služba (21 percent), inovatívny produkt (9 percent) a green technology (7 percent ). „Projekty prihlasovali viac ženy ako muži, žien je 55 percent,“ upresňuje Klimek.
Od septembra do decembra absolvujú potencionálni podnikatelia 10 workshopov, 5 inšpiratívnych stretnutí so skúsenými podnikateľmi, 5 mentoringových stretnutí a dva víkendy s odborníkmi z brand identity, tvorby podnikateľských plánov a zlepšenia zručnosti ako projekt prezentovať.
Nič neplatíte
„Stretnutia sme naplánovali podvečer a cez víkendy, aby si na to našli čas aj zaneprázdnení ľudia. Inkubátor je zadarmo vďaka našim partnerom Nadačnému fondu Telekom a Nadácii VÚB. Jedinou podmienkou je absolvovať aspoň 80 percent programu,“ hovorí Klimek.
Za účasť neplatíte nič, prvé 3 projekty, ktoré na záver programu vyberie porota, navyše získajú benefity vo výške 5000, 3000 a 1000 eur. Naprázdno neobídu ani zvyšné projekty. Tie, ktoré absolvujú aspoň 80 percent z programu, dostanú benefity v hodnote vyše 500 eur. K tomu cenné kontakty na podnikateľov i mentorov.
Prednášať bude Lukáč Bakoš z Maxman consultants, ktorý účastníkov naučí ako odprezentovať nápad pred investormi či v banke. Príde aj Mirka Pastierová z Big Name Theory, ktorá pomôže s originálnym názvom vašej firmy.
Ďakujeme, že ste článok dočítali až do konca. V tejto chvíli už pripravujeme ďalší.