Mnohé dnešné problémy ako reuma, osteoporóza, plesňové ochorenia čriev, chronické kožné choroby, migréna, rakovina, dna či stavy duševného vyčerpania, má na svedomí prekyslenie organizmu.
Všetko sa však dá postupnými a cielenými krokmi napraviť. Práve v tomto bode prichádza na pomoc kniha Acidobázická rovnováha, ktorá okrem zaujímavých vedeckých poznatkov a praktických tipov prináša aj 8-dňovú kúru na upravenie metabolizmu od kyslého k neutrálnemu obohatenú o chutné a jednoduché recepty.
Acidobázická rovnováha vám pomôže:
* vyhnúť sa chronickej únave
* zvýšiť si výkonnosť a vitalitu
* lepšie zaspávať a mať kvalitnejší spánok
* posilniť regeneračnú schopnosť svojich buniek
* oživiť si novotvorbu kože a vlasov
* zvýšiť aktivitu svojich obranných buniek, a tým znížiť riziko rakoviny
* normalizovať zvýšený krvný tlak
* optimalizovať využívanie kyslíka
* podnietiť lepšiu činnosť pečene a čriev
* zlepšiť pevnosť a svojich hustotu kostí
Prečo sa treba brániť prekysleniu
Nové poznatky v oblasti stravovania by sa ani v staršom veku nemali brať ako nejaká módna záležitosť, ale ako aktuálny stav poznania by sa mali uplatňovať v stravovacej praxi. Na to, aby si človek svoju jeseň života uľahčil, je dôležité myslieť už vopred. Inak sa totiž všetka nedbalosť môže vypomstiť a negatívne podpísať na zdraví.
Teplá voda funguje
Už starí Číňania vedeli, že teplá voda je naozaj zázračný nápoj. Môže už zavčas rána poskytnúť dostatok tekutiny. Je to zvlášť dôležité pre zamestnaných ľudí, ktorí v prvých hodinách práce nemajú dosť času na pitie, najmä ak musia veľa rozprávať, v dôsledku čoho ústami a dychom strácajú veľa vlhkosti.
Dožičte teda na raňajky svojmu telu (aj popri obligátnej šálke kávy na prebratie – ak to máte vo zvyku a potrebujete to) za hrnček teplej minerálnej vody. Zohrejte si ju na 70 stupňov, ale nech nevrie, lebo vtedy by sa z vody mohli uvoľniť cenné minerálne látky a usadiť sa na stenách nádobky. Potom nechajte vodu ochladiť tak, aby bola vhodná na pitie. Na tento ranný nápoj použite minerálnu vodu bohatú na hydrogénuhličitan, samozrejme, bez oxidu uhličitého.
Prečítajte si aj Dievča, ktoré uviazlo v pavúčej sieti
Ďakujeme, že ste článok dočítali až do konca. V tejto chvíli už pripravujeme ďalší.