Na cestu sa vydala v júli 2015 z tichomorského ostrova Palau. Lyžovala v Colorade, opaľovala sa na plážach Kiribati, vyliezla na Eiffelovku v Paríži, hladkala levy v Afrike, prešla mongolskou stepou. Počas ciest, o ktorých písala blogy, pridávala fotky na Instagram a statusy na facebook, dostávala ďakovné správy od žien z celého sveta.

 

V Severnej Kórei.  Foto - facebook Expedition 196

 

Nebojte sa cestovať samé

„Chcela by som k cestovaniu inšpirovať všetky mladé ženy po celom svete. Priala by som si, aby vystúpili zo svojej komfortnej zóny a snažili sa robiť niečo, čo väčšinou robia iba muži,“ povedala 27-ročná Američanka podľa CNN. Cassie cestovala Cassandra ako ambasádorka pre mier a svetové občianstvo cez International Institut for Peace through Tourism. Projekt Expedícia 196 stál asi 200 tisíc dolárov.

Všade však bola sama. „Nemala som žiadne skúsenosti s cestovaním osamote. Myslím si, že veľa žien z mnohých rôznych krajín, vrátane Ameriky, majú strach cestovať samé, pretože sa boja únosov a znásilnení,“ povedala pre CNN.

 

V Jemene.  Foto - facebook Expedition 196

 

Prekonala sólo cestovateľa

Cassie de Pecolová únos ani znásilnenie nezažila, ale ozbrojený prepad áno. Mala tiež problémy získať víza, v niektorých krajinách ju upodozrievali, že pracuje pre americkú vládu. Neistotu cítila v uliciach Kábulu. „Bola to moja prvá návšteva krajiny vo vojnovom stave. Dôležité je rešpektovať zvyklosti a kultúru, špeciálne, ak ako žena cestujete sama,“ povedala.

V Severnej Kórei jej miestny policajt povedal, že raz zničia Spojené štáty. „Nemôžem s tým veľa urobiť, ale mojou snahou je podporovať mier medzi ľuďmi,“ povedala k svojmu zážitku v komunistickej krajine.

Expedíciu 196 absolvovala 27-ročná Američanka za 18 mesiacov a 26 dní. Prekonala tak doterajší rekord zapísaný v Guinessovej knihe rekordov. Od roku 2010 ho držal muž z Michiganu Yili Liu, ktorý 194 krajín navštívil za 3 roky a 3 mesiace a 6 dní.

 

 

.

Prečítajte si aj Najväčší problém sólo cestovateliek – kto mi natrie chrbát?